Hakkımızda

Güneşin berrak ışıkları ile doğanın saflığını gelecek nesillere bırakmak için çalışıyoruz.

60 yaşına yaklaşan Özlem Şirketler Grubu olarak bulunduğumuz her sektörde değişen dünyaya adapte olmak öncelikli hedefimiz iken, bu süreçte yenilikçi, sürdürülebilir, çevreci ve insan odaklı olmak anlayışlarıyla; ilkelerimiz doğrultusunda ilerliyoruz.

Özlem Enerji; Özlem Şirketler Grubu’nun 2016 yılında Türkiye ve dünyada her yıl istikrarla artan nüfus ile gelecek kuşakların artan enerji ihtiyacını sağlamak vizyonuyla enerji yatırımlarına yönelmesi sonucu kurduğu grup şirketi markasıdır. Özlem Enerji üretim çeşitleri arasından Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından Güneş Enerjisi Üretimini seçerek gelecek nesillere daha temiz ve yaşanılabilir çevre bırakmayı hedeflemiştir. Bu sektörde milli ve teknolojik bakış açısı ile fark yaratan Özlem Enerji, temiz ve yenilenebilir enerjiyi daha ulaşılabilir kılma hedefi ile sürdürülebilir enerji yatırımlarına devam etmektedir.

Kurulduğu tarihte; 18.750.000 kWh enerji üretim kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük tek eksen takip sistemine sahip lisanssız günel enerji santrali olma özelliği taşıyan santralimiz aynı zamanda Türkiye’nin en yüksek üretim kapasitesine sahip ilk on lisanssız güneş santralinden biridir.

Türk mühendislerimizin tasarımı olan, tek eksen takip sistemi ile verimliliği yüzde 25’ten fazla arttıran bu teknolojiyi; ülkemizde ilk olarak uygulayan Enerji şirketi özelliğine sahip bulunmaktayız.

Kurumsal Dökümanlar